Sigortalı Taşımacılık Hizmeti

İstanbul ve Kocaeli Sigortalı Taşımacılık hizmetimizi Türkiye geneli vermekteyiz. Taşınmak oldukça düşündürücü bir eylemdir. Eşyaların hazırlanması ve kurulması aşamaları ile taşınma esnasında eşyaların zarar görüp görmemesi taşınacak olan kişilerin kafasını sürekli kurcalayan bir düşüncedir. İyi bir nakliye firmasına bu işi teslim etmek kadar nakliye firmasının sigortalı bir şekilde taşıma yapıp yapmadığını araştırmak, belgelerini dikkatlice okumak da ayni oranda önem arz etmektedir.

 

Sigortalı evden eve taşımacılık bölümleri

Günümüzde pek çok taşıma ve nakliyat firması sigortalı taşımacılık yaptıklarını belirtmekte ve taşınacak olan müşterilerini de yanlış yönlendirmektedirler. Üstelik bu işte acemilikleri de varsa kendileri dahi henüz sigortalı nakliyat hakkında bilgi sahibi olmayabilirler. Sigortalı taşımacılık kelimesinin insanlarda bir güven duygusu oluşturmasını fırsat bilerek insanlar üzerinde kelime oyunları oynayarak onları kandırmaya hatta dolandırmaya kadar bu isi götüre bilmekteler. Ancak biz işin ustası ve tecrübeli çalışanları olarak bu konuda hiçbir çekincemiz olmadığından rahatlıkla bahsede bilmekteyiz. Sigortalı taşımacılık kavramını 3 ‘e ayırmak mümkündür.

  • Tam ziya
  • Dar teminat
  • Geniş teminat

Bugün taşıma şirketleri genel olarak tam ziyan kapsamı içerisinde sigortalı taşımacılık gerçekleştirmektedirler. Tam ziyan sigortalı taşımacılıkta eşya ile beraber taşıma aracının da tamamen ziyan olması durumunda devreye girer. Dar teminat ise yük ve aracın birlikte herhangi bir risk sonucu ortaya çıkan durumlarda ortaya çıkmaktadır ki bu sigorta kapsamında eşyanın ıslanması ya da çalınması gibi durumlar yoktur. Geniş teminat ise eşyaların araca yüklenip tekrar yeni varış noktasındaki eve yerleştirinceye kadar olan zararı kapsamaktadır. Tüm bu sigorta ve teminat şartları yanında belirtmek gerekir hiçbir sigorta şirketi elinizde bulunan 2. El eşyalarınız için sigorta vermez. 2. El durumundaki eşyalar sigortalanmaz. Ancak yeni fabrika çıkışlı ve paketinde bulunan ürünler hariçtir. Bunlar için ekstradan sigorta oluşturulabilir. Birçok taşıma şirketi eşyalarınızın paketlemesinden taşınmasına ve yerleştirilmesine kadar meydana gelebilecek durumlarda sorumluluk kabul etmemektedir.

 

Sigortalı Evden Eve Nakliyat Hizmeti

Tüm bu bilgiler ışığında kendimizden emin olarak ve taşımacılığımız daki tecrübe ile hassasiyetimizden yola çıkarak söyleyebiliriz ki; eşyalarınızın ziyan olmaması için isi emin ellere yani bizlere gönül rahatlığı ile bırakabilirsiniz. Tüm belgeler ve bilgiler tarafınıza isteğiniz doğrultusunda verilmektedir. Sigortalı taşımacılık denince ilk akla gelen firma olarak biliyoruz ki taşınmak zor ancak bizimle çok kolay. Siz de bu kolaylığı yaşamak istiyorsanız bizimle iletişime geçebilirsiniz.